Obsazení

HLAVNÍ POSTAVY

 

Vanessa Marano as Bay Kennish

Vanessa Marano se narodila  31. 10. 1992 v Los Angeles. S herectvím začala už v sedmi letech, kdy poprvé stála na jevišti v divadle Stage Door. Poté se objevila v několika televizních reklamách. Doposud je její nejznámější rolí role April v seriálu Gilmorova děvčata. Objevila se ale také v seriálu The Comeback, Beze stopy, Dexter aj. Její první filmová zkušenost byla s dabováním do filmu Hledá se Nemo. Následovaly role v filmech: Easy, Příběh Brooke Ellisonové, Boys Live 5, Hell on Earth, Man of Your Dreams, Dívčí parta, Můj milý deníčku. V současnosti ztvárňuje roli Bay Kennishové, jedné z hlavních postav nového amerického seriálu Switched at Birth. Mluví plynně italsky a studuje druhým rokem vysokou školu.

Katie Leclerc as Daphne Vasquez

Katie Leclerc se narodila 6. listopadu 1986 v San Antoniu. Herecké nadání se u ní začaloprojevovat už v dětském věku. Na škole se věnovala mnoha aktivitám (basketball, sborový zpěv, tanec) a později se herectví začala věnovat naplno. Objevila se v několika reklamách, ale zlom nastal, když jí byla nabídnuta role v seriálu Veronica Mars. Poté pokračovala ve spolupráci s televizí a hrála v několika seriálech (Fashion House, Saints & Sinners,  The Riches, The Ex List, The Hard Times of RJ Berger). V roce 2009 si zahrála ve filmech Flying By a The Inner Circle. V současnosti ji můžeme vídat každý týden jako Daphne Vasquezovou v seriálu Switched at Birth. Katie trpí tzv. Menierovým syndromem, jehož hlavními příznaky jsou mimo nevolnost hlavně šelesty, hučení v uších a zhoršení sluchu. Tyto záchvaty se mohou objevovat v (ne)pravidelných intervalech a mohou trvat několik hodin, ale i dní. Katie tedy (jak sama prozradila v jednom z rozhovorů) někdy slyší naprosto perfektně, jindy naopak neslyší vůbec nic. Plynně ovládá znakový jazyk a velmi ráda vaří.

 

 Lea Thompson as Kathryn Kennish

Lea Thompson se narodila 31. 5. 1961 v Minnesotě. V mládí se intenzivně věnovala baletu, ale bylo to nakonec herectví, které jí přineslo úspěch a slávu. Po příležitostných rolích v reklamách dostala šanci ve filmech Čelisti III, Rudý úsvit. Hvězda se z ní stala ale až díky jedné z hlavních rolí filmové trilogie R. Zemeckise Návrat do budoucnosti I, II, III. V polovině devadesátých let se ale začala více objevovat na televizních obrazovkách (Uloupené děti, Náhradní žena, Nevyslovená pravda, Jane Doe, A Life Interrupted aj.). Lea je vdaná za režiséra Howarda Deutche, s nímž má dvě dcery, a žije v Los Angeles. Chová psy, kočky, rybičky, koně a papouška.

 

D. W. Moffett as John Kennish

Donald Warren Moffett se narodil 26. 10. 1954 v Illinois. Na Stanfordu získal titul v oboru mezinárodních vztahů. S herectvím začal až po studiích a bankovnictví tak pověsil na hřebík. Donald je jedním ze zakládajících členů divadelního souboru Chicago’s Remains Theatre Ensemble. Když se pak přestěhoval do Hollywoodu, svoji pozornost zaměřil na film a televizi. Vidět jsme ho mohli například ve filmech Volný pád, Třináct, Twisted, Star Struck, Stealing Beauty, The Secrec She´d Carried aj.). Hrál také v seriálech Palace Guard, The Naked Truth, Fired Up, Chicago Sons, Drzá Jordan, Bratři & Sestry, Chirurgové, Closer apod. V současnosti se objevuje jako John Kennish v seriálu Switched at Birth a také jako Elliot v seriálu Hapily Divorced.

 

 Constance Marie as Regina Vasquez

Constance Marie se narodila 9. 9. 1965 v East Los Angeles. Její kariéra se začala rozvíjet hlavně díky break-dance, kterému se věnovala. Tančila například na turné Davida Bowieho a poté dostala díky tanci roli ve filmu Salsa. Poté často spolupracovala s režisérem Gregorym Navou, zahrála si ve filmech Mi Familia, Selena, Tortilla Soup. Nejvíce ji asi proslavila role pracující a oddané ženy v seriálu Geoge Lopez, za niž jí byla udělena cena za nejlepší herečku v seriálu. Taktéž byla nominována na nejlepší herečku v komediálním seriálu. Hrála také v seriálu Union Square. Za roli Gabriely získala na Alma Award cenu za vynikající ženu v komediálním seriálu. Constance měla dlouho problémy s početím, o kterých se ale nebála otevřeně hovořit, a tak pomoct ženám ve stejné situaci. Nedávno ale přivedla na svět první dítě, dceru Lunu Marii Katich. Constance je vegetariánka a propaguje zdravý styl života.

 

Lucas Grabeel as Toby Kennish

Lucas Grabeel se narodil 23. 11. 1984 v Missouri. Hrát začal v Disney filmech. Velkým trhákem se stal High School Musical, kde hrál Lucas jednu z hlavních rolí. Objevil se v seriálech Kriminálka Las Vegas, Smallville, Veronica Mars, Kauzy z Bostonu a ´Til Death. Kromě High School Musical se hrál i ve filmech Halloweenská střední, Alice Upside Down, Milk a College Road Trip. Pět let byl členem divadelní skupiny Y. E. S. Ve škole nesnášel matematiku a fyziku. Pro spriengfieldský kostel hrál na bicí. První políbení dostal už  mateřské škole, v divadelní hře Šípková Růženka.

 

 

 Sean Berdy as Emmett Bledsoe

Sean Berdy se narodil 3. 6. 1993 na Floridě. Poprvé se ve filmu objevil v roce 2005, a to ve snímku The Sandlot 2. Následovaly role ve filmech Bondage, The Legend of The Mountain Man a The Deaf Family. Sean si zahrál také v několika reklamách. Přestože se narodil jako hluchý, nikdy nedovolil, aby ho to nějak handicapovalo. Od malička byl šoumen a bavit ostatní je jeho velkým koníčkem. Zajímal se také o magii. S bratrem Tylerem pak získali nejvyšší ocenění na Světovém festivalu neslyšících kouzelníků, který se konal v Rusku. Kromě herectví se věnuje také tanci. Velkým hitem nejen mezi neslyšícími se stala jeho interpretace písně Michaela Jacksona „The Way You Make Me Feel“, kterou provádí výhradně v americkém znakovém jazyce. Sean je často nazýván jako „Mr. Deaf Teen America“ a každoročně pod tímto jménem absolvuje po celé zemi několik veřejných vystoupení.

 

VEDLEJŠÍ POSTAVY

  • Gilles Marini – Angelo Sorrento (otec Bay a Daphne)
  • Ivonne Coll – Adriana (matka Reginy)
  • Charles Michael Davis – Liam
  • Blair Redford – Ty Mendoza
  • Marlee Matlin – Melody (Emmettova matka)
  • Ryan Lane – Travis
  • Cassi Thomson – Nikki